ARTYKUŁY

Wakacje w mieście

Lato w pełni.  To idealny moment, aby wykorzystać piękna pogodę za oknami. Wakacje to przede wszystkim czas wyjazdów, ale wiele osób spędza wakacje w domu. Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji jak fajnie spędzić lato w mieście. 

Poznaj swoje miasto

Zwiedzanie to odkrywanie wielu ciekawych rzeczy. Z pewnością także Twoje miasto skrywa miejsca, które warto poznać. Wakacje to najlepszy moment, aby to zrobić. 

Zachęć dziecko, aby poczuło się jak turysta. Poszukajcie wspólnie ciekawych miejsc, przygotujcie plan zwiedzania i zapiszcie wszystkie punkty. Pokaż dziecku jak obserwować, odkrywać i poznawać zabytki czy różne miejsca kultury. Poszukaj również mniej popularnych i rzadziej uczęszczanych miejsc. Takie zwiedzanie to także idealny moment, aby spędzić wspólnie trochę czasu.  

Półkolonie

Tak naprawdę każde większe i mniejsze miasto posiada szeroką ofertę zajęć dla dzieci także w okresie wakacji. Najbardziej popularne z nich to półkolonie. Organizowane są przez różne organizacje, fundacje, szkoły czy centra zajęć pozaszkolnych. To mogą być zajęcia plastyczne, taneczne, teatralne czy kulinarne. Możliwości jest naprawdę wiele. 

Nowa pasja

Wykorzystaj większą ilość czasu wolnego swojego dziecka i zachęć je do poszukiwania nowej pasji. To może być nauka gry na instrumencie, nauka tańca, gotowanie czy pieczenie, jazda konna czy wiele innych aktywności. Dziecko, które ma pasję, wiele się uczy i aktywnie wykorzystuje swój czas. 

Korzystaj z lokalnych wydarzeń

Pamiętaj, że w każdym mieście znajdziesz masę ciekawych wakacyjnych wydarzeń. Śledź strony swojego miasta i obiektów kultury. Przeglądaj ogłoszenia na grupach tematycznych i popytaj znajomych. W mieście organizowanych jest wiele pikników, warsztatów, koncertów czy zajęć na świeżym powietrzu. Wiele z tych atrakcji jest całkowicie bezpłatnych. 

Postaw na aktywność

Aktywności nigdy za wiele! Także w wakacje nie zapomnij o aktywnym trybie życie Twojego dziecka. To może być jazda na rolkach, rowerze czy hulajnodze. To mogą być także wspólne zabawy na placu zabaw czy piesze wycieczki. Możliwości jest sporo 🙂 Zapytaj dziecka na co ma ochotę i zachęcaj go do aktywności fizycznej. 

Wizyta w ZOO

Nie ma nic lepszego niż czas spędzony w towarzystwie wspaniałych zwierząt. Duże miasta mają u zoo u siebie, więc będzie naprawdę blisko. Nawet jeśli byłeś/aś kiedyś z dzieckiem w zoo, pamiętaj, że zmieniają się w nim zwierzęta, więc warto wybrać się ponownie. Poza tym dziecko w różnym wieku zupełnie inaczej odbiera swoje otoczenie i może z takiej wycieczki wynieść nowe, ciekawe doświadczenia. 

Piknik rodzinny

Bez względu czy mieszkasz w dużym czy małym mieście, z pewnością znajdziesz tam zielone, spokojne miejsca idealne na rodzinny piknik. To fantastyczna forma aktywności dla całej rodziny, podczas której można miło spędzić czas. Wystarczy Ci kocyk, coś smacznego do zjedzenia, gry czy banbigton… i fajnie spędzony czas gwarantowany. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *