ARTYKUŁY,  WYDARZENIA

Ferie w I can flyprzeżyjmy to jeszcze raz

Mówią, że wszystko co dobre, szybko się kończy, ale wspomnienia zostaną z nami na długo. To były fantastyczne dwa tygodnie, wypełnione po brzegi atrakcjami, świetną zabawą, niezapomnianymi przygodami i uśmiechami. 

Ferie zimowe dla dzieci w Łodzi

Dzieci miały okazję codziennie spróbować czegoś nowego, uczestnicząc w różnorodnych warsztatach i zajęciach. Każdy dzień obfitował w kreatywne zajęcia, wspólne gry i zabawy, warsztaty plastyczne, taneczne bądź artystyczne. Codziennie zajęcia krążyły wokół innej tematyki. 

Już pierwszego dnia dzieci mogły zamienić się w ciekawych przygód badaczy przyrody. Nauczyły się być eko, zgłębiając tajniki dbania o środowisko. Wspólnie staraliśmy się doceniać piękno otaczającej nas przyrody. Ze świata fauny i flory dzieci przeniosły się w magiczny świat teatru. Dzięki warsztatom teatralnym miały okazję zajrzeć za kurtynę, poznać teatr od kuchni. Rozgryźć techniki radzenia sobie ze stresem związanym w wystąpieniami publicznymi,  poznać i zaakceptować własne emocje. Była to też świetna okazja do rozwijania kreatywności. 

Pozostając w świecie artystycznym, pociechy miały okazję spróbować swoich sił w malarstwie. Nikogo nie trzeba przekonywać, że dzieci uwielbiają malować, wyrażać w ten sposób swoją indywidualność, kreatywność, pokazywać nam swoją wizję. W łatwy i przyjemny sposób poznały podstawy malarstwa. 

Nic tak nie wzmaga apetytu jak świetna zabawa. W kolejnych dniach dzieci poznawały cudownie pachnący świat ziół, ich właściwości i zastosowanie. Na kolejnych warsztatach, tym razem kulinarnych, miały okazję przenieść zdobytą wiedzę na talerz. Potrawy przygotowane przez dzieci były jak z najlepszej restauracji, zrobione z sercem, przyprawione uśmiechem i dobrą zabawą. 

Najedzeni ruszyliśmy, wraz z dziećmi, w daleką i ciekawą podróż w świat Egiptu. Dzieci mogły poczuć się jak Indiana Jones czy Cleopatra. W łatwy i przyjemny sposób poznały pracę archeologa, starożytne cywilizacje, przedmioty codziennego użytku, stroje. Te ostatnie były inspiracją do pracy z bajecznie kolorowymi materiałami, projektowania własnych strojów. Dzieci nie ograniczały się tylko do ubioru, miały możliwość zaprojektowania samolotu, samochodu przyszłości. Umiejętność wyrażania siebie, własnego indywidualizmu jest niezwykle cenna. Warto ją wspierać u dzieci. 

Na kolejnych warsztatach milusińscy poznawali samego siebie. Warsztaty z wiedzy o człowieku były świetną okazją do przyjrzenia się samemu sobie, do nauczenia się funkcji i nazw mięśni, kości. Człowiek jest fascynujący i takie też były te warsztaty. 

Poznanie możliwości ludzkiego ciała przydały się w kolejnym dniu warsztatów, warsztatów filmowych. Dzięki nim pociechy przeniosły się w niezwykle oszałamiający świat filmowy. Dzieci poznały nie tylko ciekawostki z planów filmowych ale także tajniki charakteryzacji, scenografii, choreografii. Miały okazję stanąć po drugiej stronie kamery. 

Wiele arcydzieł powstało na podstawie książki. I to właśnie książkom poświęciliśmy ostatni dzień ferii. Od zawsze książka jest przyjacielem człowieka, pozwala poznać nieznany świat, obyczaje, przenosi czytelnika z bajkowy świat wyobraźni, czytanej historii.  Dzieci poznały historię druku, książki, jest powstawania. Czytanie niesamowicie wzbogaca, pozwala w łatwy i przyjemny sposób poznawać świat. 

To były niezwykłe dwa tygodnie. Każdy dzień był niesamowitą przygodą wypełnioną świetną zabawą, smacznym jedzeniem i śmiechem. Mieliśmy okazję lepiej się poznać, pojawiły się także nowe przyjaźnie. Będziemy wracać do tego wspólnie spędzonego czasu z dużym sentymentem. Czekamy na kolejne takie wspólne chwile. 

>> Więcej zdjęć z ferii zimowych <<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *