ARTYKUŁY

SMART ART GALLERY

Jak już doskonale wiecie, edukacja jest dla nas bardzo ważna, dlatego też stworzyliśmy przestrzeń, gdzie twórcy i artyści mogą tę edukację wspierać. Smart Art Gallery to nasza inicjatywa, która pomoże nam realizować cele oraz jeszcze mocniej i sprawniej wspierać dzieci w edukacji. 

Smart art gallery

Rozpoczęcie nauki to niezwykle trudny i wymagający moment w życiu każdego dziecka. Nasza szkoła pragnie ułatwić dzieciom ten proces. Stawiamy na przygotowanie dzieci do życia w pędzącym świecie w oparciu o budowanie poczucia własnej wartości, szacunek. Posługujemy się metodami niesamowitych kobiet Marii Montessori i Helen Parkhurst. Zależy nam żeby nasze pociechy były samodzielne i wiedziały jak radzić sobie w stale zmieniającym się świecie. 

Obecny system edukacji nie jest idealny, dlatego my stawiamy na system daltoński, zwany też systemem serca. Skupiamy się na tym, co dzieci potrafią, a nie na tym czego nie potrafią. Pomagamy rozwijać u nich pewność siebie. Zakładamy, że uczeń wie więcej niż od niego wymagamy, umożliwiamy i zachęcamy do samodzielności. Zależy nam na prawidłowej edukacji dzieci. Nauczyciel powinien być przekaźnikiem wiedzy, bodźcem do chęci jej zdobywania, pogłębiania zainteresowań, odnajdywania pasji, a nie tylko trybikiem w machinie systemu edukacji szkolnej. Wiemy, jak ważne jest kontynuowanie tego procesu w domu, dlatego dbamy o prawidłowe relacje na linii rodzic – nauczyciel – dziecko. Zależy nam, żeby dzieci miały jak najłatwiejszy start w dorosłość. 

Sztuka i kultura ma duży wpływ na życie, kształtuje wrażliwość i dobry gust. Aby połączyć te dwie dziedziny – sztukę i edukację, stworzyliśmy Smart Art Gallery. To wyjątkowa inicjatywa, w której sztuka wspiera edukację. Twórcy i Artyści będą mieli okazję zaprezentować i sprzedawać swoje rękodzieła, a pieniądze ze sprzedaży będą zasilać działania mikroszkoły I Can Fly – dzięki temu będziemy mogli jeszcze mocniej i sprawniej wspierać dzieci w edukacji. 

Dzieci, a także rodzice będą mieli możliwość obcowania ze sztuką, nauczenia się czegoś nowego, będą mieli okazję spojrzeć na świat i rzeczywistość innymi oczami. Oczami artysty.

Moment startu Smart Art Gallery jest nieprzypadkowy – pragniemy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wszystkie zebrane w tym tygodniu pieniądze ze sprzedaży produktów i warsztatów przekażemy właśnie na tę fundację. Już wkrótce przedmioty będą wystawione na Allegro. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *