ARTYKUŁY

Nowy rok – nowe szanse

Za nami święta i sylwester. Weszliśmy w nowy 2023 rok. To dobry moment na podsumowanie starego roku i nakreślenie oczekiwać wobec tego nowego. Przed nami 365 dni pełnych szans, z których warto korzystać. 

Postanowienia noworoczne zajęcia dla dzieci łódź

Zapytajmy dziecko czego chciałoby spróbować i czy jest coś, co chciałoby zmienić w nowym roku. Wciągnijmy dziecko w fascynujący proces planowania, określania marzeń i celów. Potraktujmy to jako świetną wspólną zabawę. 

Warto pamiętać, aby nie stawiać sobie i dzieciom celów niemożliwych do realizacji. Dziecko samodzielnie może stworzyć listę zamierzeń oraz mapę celów i swoich marzeń. Wykonanie tego może okazać się świetną zabawą. Przy okazji i my możemy stworzyć własną listę. Włączmy ulubioną muzykę, zadbajmy o smaczne i zdrowe przekąski. Sprawmy żeby to był miły oraz pełny domowego ciepła czas. Spisywanie postanowień to też świetna okazja do rozmowy o tym, co chcemy osiągnąć, czego chcemy się nauczyć, ulepszyć, udoskonalić. 

Nie zapominajmy, że wiele rzeczy możemy robić wspólnie. Więcej ruchu i więcej czasu na świeżym powietrzu wszystkim nam wyjdzie na zdrowie. A może wspólnie zapiszemy się na jakieś zajęcia taneczne, sportowe, językowe? Warto, aby było to coś pozytywnego, coś co sprawi, że będziemy z radością realizować zamierzone cele, coś co wywoła uśmiech na naszych twarzach.

Stworzenie takiej listy przyniesie wiele korzyści. Dzięki temu mamy szansę lepiej się poznać oraz stworzyć nowe zwyczaje. Dziecko kształtuje w ten sposób swój charakter. Ma szansę nauczyć się planowania, odpowiedzialności, konsekwencji, czerpania z efektów swojej pracy, zyskać większą pewność siebie.

Jeśli chodzi o nowe aktywności, dziecko ma naprawdę szeroki wybór. Nowy rok to świetna okazja nauki nowych rzeczy i zapisania się na nowe zajęcia. 

Pamiętajcie jednak, że dotrzymanie postanowień noworocznych bywa trudne. Pomocne może okazać się omawianie postępów, wspieranie się i wzajemne motywowanie. Nie zniechęcajmy się drobnymi niepowodzeniami. Jeżeli już są to są one chwilowe i miną. W dużej mierze to od nas zależy sukces danego postanowienia. Potraktujmy to jako fajne, lekkie i przyjemne wyzwanie, a pod koniec roku z zadowoleniem spojrzymy na efekty.

Wykorzystajmy nowy rok do nauczenia się czegoś nowego, do rozwijania swoich pasji. Może przy okazji dziecko znajdzie nowe hobby? Szkoła I can fly oferuje wiele różnorodnych, ciekawych, pełnych pasji zajęć. Każdy znajdzie coś dla siebie.  Zapraszamy!

Poznaj szeroką ofertę zajęć w I Can Fly >> ZAJĘCIA <<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *