psychotraumatolog łódź

TERAPIA PSYCHOLOGICZNA

Spotkania z psychotraumatologiem:

Spotkania z psychotraumatologiem to forma terapii dla osób, które doświadczyły traumatycznych zdarzeń. Spotkania przeznaczone są dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. 

Zajęcia te odbywają się w formie indywidualnych sesji terapeutycznych, podczas których terapeuta pomaga osobie doświadczającej traumatycznych objawów w radzeniu sobie z trudnymi emocjami i myślami. 

Celem spotkań z psychotraumatologiem jest przede wszystkim złagodzenie objawów traumatycznych, takich jak lęki, koszmary senne, nadmierna pobudliwość, czy trudności w koncentracji. Terapeuta pomaga również w odbudowaniu poczucia bezpieczeństwa i zaufania do siebie oraz innych ludzi.

Podczas spotkań z dziećmi, zadaniem terapeuty jest wsparcie w przezwyciężeniu trudnych przeżyć, które mogą prowadzić do problemów emocjonalnych i behawioralnych. Terapeuta jest w stanie pomóc dzieciom zrozumieć ich uczucia i myśli, które mogą wynikać z doświadczeń traumatycznych. Terapia ta może pomóc dziecku zidentyfikować swoje emocje i nauczyć się radzenia sobie z nimi w zdrowy sposób.

 

Dla kogo są skierowane takie zajęcia:

  • osoby, które obserwują u siebie niepokojące symptomy związane z doświadczeniem silnie stresujących sytuacji (np. stany lękowe, ataki paniki, problemy ze snem, rozdrażnienie, obniżony nastrój, nawracające myśli dotyczące danej sytuacji, dolegliwości psychosomatyczne)
  • osoby, które doświadczyły traumy relacyjnej (np. w relacjach rodzinnych czy rówieśniczych)
  • osoby mające trudności z nawiązywaniem i utrzymywaniem relacji 
  • osoby czujące potrzebę rozwoju w zakresie stawiania granic, asertywności, samoakceptacji, lepszego rozumienia siebie, dążące do odzyskania równowagi psychicznej po trudnych doświadczeniach

Informacje o zajęciach:

Termin zajęć: do uzgodnienia 

Są to zajęcia indywidualne

Koszt godzinnego spotkania: 160 zł

Zapisyzapisy@icanfly.szkola.pl

Opłaty:

przelew na konto:

Fundacja Inkubator Inicjatyw Społecznych – I CAN FLY

14 1140 2004 0000 3302 8331 9795

lub KARTĄ,  BLIKIEM na miejscu.

W tytule należy wpisać:  Imię i nazwisko uczestnika oraz rodzaju zajęć.

_

Uwaga:

Brak możliwości płatności gotówką na miejscu.

 

Prowadząca:

Paulina Chojnacka — psycholog, psychotraumatolog, pedagog. 

 

Pracuje z młodzieżą i dorosłymi, a także dziećmi w wieku szkolnym. Wspiera osoby z doświadczeniem traumy, osoby z trudnościami w budowaniu satysfakcjonujących relacji, doświadczające problemów emocjonalnych związanych z lękiem, złością, stresem czy obniżonym nastrojem. 

Bazując na zasobach i indywidualnych potrzebach wspiera rozwój zarówno w obszarze osobistym, jak i relacyjnym — w rodzinie, szkole, związku, wśród przyjaciół.

 

Jako cel stawia sobie współpracę w serdecznej i akceptującej atmosferze, zmierzającą do pokonania przeszkód i poprawy jakości życia. 

 

Ukończyła  psychologię i pedagogikę na Uniwersytecie Łódzkim, psychotraumatologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz liczne szkolenia m.in. w zakresie ACT, terapii traumy oraz terapii EMDR (EMDR Europe, Anna Rita Verardo).