ARTYKUŁY

Mikroszkoła I CAN FLY

Powołując do życia Fundację Inkubator Inicjatyw Społecznych obiecałyśmy, że  będziemy pomagać młodym, niezwykłym ludziom poznawać ich talenty (uważamy, że każdy je ma), nauczyć z nich korzystać i na takim fundamencie zbudować ich ogromne poczucie wartości. Wszystkie realizowane przez nas projekty, krok po kroku osiągały ten cel. Teraz przyszedł czas na krok milowy.

Nasze działania przyspieszyła i spotęgowała ogromna rozbieżność pomiędzy tym, co nauczają i testują nawet najlepsze szkoły, a niezbędnymi umiejętnościami jakich potrzebują obecni uczniowie do skutecznego i efektywnego funkcjonowania w dorosłym świecie XXI wieku.

mikroszkoła I can fly

Do tego jeszcze przez cały czas w obecnie panujący systemie edukacji wszyscy próbują udowodnić, że młodzi ludzie nic nie umieją, nic nie potrafią i niczego w życiu nie osiągną. Nadal spotykamy ogromną liczbę młodych ludzi, którzy mając niewiarygodne osiągnięcia jak na swój wiek (np. znajomość 2-3 języków obcych, posiadających wiele umiejętności i doświadczeń zawodowych) uważają, że są nic nie warci. Nie potrafią bez zażenowania mówić o swojej wiedzy i mocnych stronach. To absurd.

Brak wiary w siebie podciął już niejedne skrzydła. Pandemia i jej skutki też mają w tym swój udział.

Łatwo powiedzieć: silne poczucie własnej wartości jest niezbędne w życiu i osiąganiu własnych marzeń i celów. Zdecydowanie trudniej to osiągnąć.

Dlatego tworzymy miejsce – MIKROSZKOŁĘ – I CAN FLY, gdzie z pomocą naszego Zespołu będzie można łatwo to osiągnąć. „Nie nowe” metody edukacyjne – plan daltoński Helen Parkhust i metody Marii Montessori będą w tym procesie niezastąpione.

Nie możemy zmienić całego świata, ale możemy zmienić kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu, a na przełomie lat, nawet kilkuset młodych ludzi i przygotować ich do mierzenia się z wyzwaniami stawianymi przez współczesny świat. Mamy nadzieje, że w przyszłości oni docenią i przekażą poznane wzorce swoim rodzinom i przyjaciołom. Tylko tyle i …aż tyle. Zaczynamy od września 2022 roku.

Joanna i Kamilla wraz z Zespołem I CAN FLY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *